Foksal Endorfina | Serwis pełen Endorfin

Fizjoterapia

Rehabilitacja Warszawa

Rehabilitacja Warszawa

Fizjoterapia może być integralną częścią każdego procesu rehabilitacji. Ma to kluczowe znaczenie dla powrotu do zdrowia, ponieważ istnieje potrzeba wzmocnienia mięśni i okolicy, która jest bolesna oraz zapewnienia poprawy stanu.

Fizjoterapia Warszawa może również dostarczyć pacjentom informacji o tym, jak mogą uniknąć powtórzenia urazu lub stanu, który spowodował ból w pierwszej kolejności. Zatem stosowanie fizjoterapii może pomóc pacjentom zachować zdrowie, a także uzyskać stabilność rdzenia i wewnętrzną siłę. To także znacznie więcej niż ćwiczenia; fizjoterapia zdecydowanie poszła do przodu!

Istnieje jednak inny często nierozpoznany aspekt fizjoterapii, a mianowicie to, że może zapewnić reżim i program skoncentrowany na osobie, który jest całkowicie dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Jak może pomóc rehabilitacja Warszawa

Rehabilitacja ma na celu przywrócenie, promowanie i utrzymanie dobrego samopoczucia fizycznego, społecznego i psychicznego, które jest następnie dostosowywane w oparciu o różnice w stanie zdrowia pacjentów. Pracując nad funkcjonalnością i mobilnością pacjentów, Terapia Rehabilitacyjna pomaga im poruszać się z większą swobodą. W całym procesie pomagają nasi fizjoterapeuci Warszawa. Jeśli np. odczuwasz ból kręgosłupa i szukasz lekarza rehabilitacji – to skontaktuj się z nami – mamy osobny dział „rehabilitacja kręgosłupa Warszawa”, gdzie wykonuje zabiegi rehabilitacyjne fizjoterapeuta.

rehabilitacja w Warszawie
Tak wygląda rehabilitacja pacjentki, fizjoterapeuta który pracuje w Warszawie

Na czym będą polegać moje pierwsze zabiegi?

Ponieważ nasi Rehabilitanci oceniają pacjentów z perspektywy holistycznej, ich głównym celem jest doradzanie i edukowanie pacjentów, jak uniknąć nawrotu problemu. Przykładem może być pokazanie pacjentowi prawidłowego sposobu podnoszenia i przenoszenia, dostosowania miejsca pracy i ogólnie funkcjonowania w sposób zapobiegający nawrotom urazów i bólu. Podczas badania ocenia się postawę pacjenta, aby zrozumieć, czy ma ona negatywny wpływ na objawy. Dodam tutaj, że w naszym centrum medycznym używamy najnowocześniejszych metod rehabilitacji.

Rehabilitacja Warszawa – indywidualne podejście

Chociaż dwie osoby mogą dzielić ten sam stan, mogą doświadczać go inaczej. Jeśli dwie osoby mają rwę kulszową, mogą mieć te same objawy, ale może to na nich wpływać zupełnie inaczej. Nie oznacza to, że jeden może wytrzymać ból, a drugi nie, ale oznacza to, że te dwie osoby są jednostkami z indywidualnymi ciałami i indywidualnymi warunkami. Rehabilitację stosuje się ją bowiem przy leczeniu zachowawczym, gdy nie ma potrzeby stosować ingerencję operacyjną.

Fizjoterapia polega w dużej mierze na dostosowaniu indywidualnego programu ćwiczeń i rozciągania, aby pomóc osobie, a nie na zestawie ćwiczeń zaprojektowanych dla ogólnej grupy. Dlatego każdej osobie proponuje się wielodyscyplinarną ocenę, przy czym fizjoterapia odgrywa kluczową rolę w ocenie indywidualnego pacjenta i opracowaniu sposobu zapewnienia mu jak najszybszego powrotu do pełnego zdrowia i uniknięcia nawrotu choroby/ obrażenia.

Ćwiczenia, które są przeznaczone dla poszczególnych osób i po dogłębnym, długim i kompleksowym wsparciu mogą naprawdę pomóc w szybkości powrotu do zdrowia. Pacjenci mogą również mieć stały kontakt z fizjoterapeutami, aby mogli oni wnieść swój wkład w proces zdrowienia, a także mieć kontrolę nad swoim programem; czasy, kiedy fizjoterapeuci byli postrzegani jako raczej nieprzejednani profesjonaliści, już dawno minęły.

kliniki rehabilitacja warszawa - dobry fizjoterapeuta w warszawie

Ile czasu potrzeba na całkowite wyzdrowienie?

Czas rekonwalescencji, podobnie jak w przypadku większości terapii, zależy od kilku czynników, takich jak obecny stan, rodzaj rehabilitacji i czas trwania objawów. Zalecony przez naszych Rehabilitantów plan leczenia wprowadzi Cię na drogę powrotu do zdrowia. Jeśli chcesz dowiedzieć się ile potrwa rehabilitacja, zapytaj się lekarza rehabilitacji.

Rehabilitacja kręgosłupa

Rehabilitacja po urazie rdzenia kręgowego może być frustrującą próbą, a ciężkość urazu może powiedzieć, jak długo będzie trwał proces rehabilitacji. Na szczęście zespół multidyscyplinarnych specjalistów medycznych poprowadzi Cię do wyzdrowienia. Tutaj trzeba dobrać odpowiednie metody leczenia. Rehabilitacja osób wymagającychrehabilitacji kręgosłupa zajmuje się Damian.

Terapia manualna

Często w wyniku wypadków samochodowych, starzenia się, urazów sportowych, wad wrodzonych, urazów związanych z pracą lub po prostu złej postawy, wiele osób zna ból lub napięcie pleców i szyi – dyskomfort, który często osłabia. Z zamiarem powrotu do życia bez bólu, osoby często szukają pomocy fizjoterapeuty w celu uzyskania ulgi.

Czasami terapeuci zalecają terapię manualną! Fizjoterapeuci w naszym centrum medycznym przeszkoleni w zakresie terapii manualnej chętnie przepisują unikalną, praktyczną metodę łagodzenia bólu, napięcia i pomocy osobom w powrocie do codziennego życia. Nasi pracownicy zajmujący się rehabilitacją pacjentów w przychodni rehabilitacyjnej oferują terapię manualną.

Centrum rehabilitacji Warszawa – zakres wyposażenia

Dawno minęły też czasy, kiedy fizjoterapeuta miał ławkę do ćwiczeń, leżankę zabiegową i kilka innych elementów wyposażenia. Fizjoterapia jest teraz bardzo zaawansowana!

Obecnie w dziedzinie fizjoterapii stosuje się wiele różnych technik i urządzeń. Istnieją techniki, takie jak ultradźwięki, które są wykorzystywane do gojenia tkanek. Interferencja, służy do stymulacji mięśni, uśmierzania bólu, zmniejszania zatrzymywania płynów w organizmie, a także wspomagania przepływu krwi w określonym obszarze.

Czasami można połączyć dwie różne terapie lub techniki, tak aby działały synergicznie i były w rzeczywistości bardziej korzystne niż po prostu stosowanie jednej terapii lub techniki.

Fale krótkie, czasami określane jako fale ciągłe, to sposób leczenia tkanek w określonym obszarze. Inną terapią gojenia tkanek jest terapia laserowa, która jest niezwykle korzystna.

Tak więc zakres terapii i zabiegów, które może zaoferować fizjoterapeuta, w połączeniu z przerażającymi ćwiczeniami, naprawdę może promować gojenie w sposób, który był prawie nie do pomyślenia 15 lub 20 lat temu.

Podstawowe informacje na temat usług rehabilitacyjnych

Nasza klinika rehabilitacji usługi oferuje:

 • rehabilitacja osób starszych
 • rehabilitacją pacjentów dorosłych
 • rehabilitacji indywidualnej pacjent ma zagwarantowane indywidualne podejście do leczenia
 • w ofercie też masaż leczniczy
 • konsultacje lekarza rehabilitacji
 • rehabilitacja biodra warszawa
 • skuteczne leczenie w schorzeniach takich jak uszkodzenia stożka rotatorów
 • terapia tkanek miękkich
 • rehabilitacja ortopedyczna
 • leczeniu bólu
 • leczenie stawów obwodowych
 • masaże lecznicze
 • leczenie dysfunkcji w obrębie barku
 • łokieć tenisisty
 • wizyty lekarza rehabilitacji w domu pacjenta (rehabilitacja domowa)
 • prowadzenie lekarze w trakcie całego procesu leczenia
 • gwarantujemy nowoczesne metody leczenia i przede wszystkim efekty – skuteczne leczenie

Centrum rehabilitacji fizjo arena działa na terenie całej Warszawy – lista gabinetów rehabilitacji przychodni rehabilitacyjnej

 • centrum rehabilitacji centrum Warszawy
 • rehabilitacja warszawa ursus
 • w ofercie usługi rehabilitacji domowej
 • rehabilitacja warszawa żoliborz

Udostępnij

O autorze

Mówią na mnie czatek.
Czatek to też mój pseudonim dziennikarski.